Nominacija: Metų pagalbininkas

Rimtautė Marčiulionienė

Socialinė pedagogė Rimtautė Marčiulionienė yra vertinama mokinių, tėvų, kolegų už gebėjimą atvirai, nuoširdžiai bendrauti, įsiklausyti į žmogų. Tai svarbiausia savybė, kuri lemia jos profesinę sėkmę dirbant socialinį darbą. Kolegos ir mokyklos vadovybė vertina R. Marčiulionienę ne tik dėl jos komunikabilumo, tolerancijos, bet ir dėl kompetencijos, pareigingumo, iniciatyvumo ir atsakingumo bei savarankiškumo atliekant savo darbą ar pavestas užduotis.

Psichologinės R. Marčiulionienės žinios, žmogiška šiluma, aktyvumas ir kūrybiškumas itin patrauklus mokiniams, jie noriai bendrauja su R. Marčiulioniene ir konsultuodamiesi įvairiais, neretai ir probleminiais atvejais, gauna ne vien norimą informaciją, bet ir žmogišką patarimą, kaip ieškoti išeities iš komplikuotos situacijos.

R. Marčiulionienei puikiai sekasi palaikyti ryšį su mokinių tėvais. Ne vienas jų iš socialinės pedagogės yra sulaukęs vertingų profesionalių patarimų, kaip pasielgti, kad konfliktinė situacija šeimoje išsispręstų kuo palankiau, gavęs žinių apie tai, ką daryti, kad problema negilėtų arba kokios prevencijos priemonės konkrečiu atveju taikytinos.

R. Marčiulionienė aktyviai dalyvauja visuomeninėje veikloje, nes gerai supranta, kad bendruomenei ir atskiram žmogui kvalifikuoto specialisto žinios ir kompetencija gali padėti pagerinti ne tik dvasinę sveikatą, buitį, bet ir iš naujo atrasti gyvenimo prasmę bei džiaugsmą.